Adwords Hedef Kitle Nasıl Oluşturulur?

Adwords yeniden pazarlama için  kullanılan adwords hedef kitle nasıl oluşturulur sorusunun cevabını yazımda bulabileceksiniz.

Adwords hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüde “Paylaşılan Kitaplık” kısmına tıklayın karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

adwords-websitesi-yeniden-pazarlama-listesi

Buradan kutu içine aldığım “Web sitesini ziyaret edenler” kısmının altında bulunan “yeniden pazarlamayı ayarla” seçeneğini seçiyoruz. Karşınıza gelen ekrandan yeniden pazarlamayı ayarla butona tıklıyorsunuz.

adwords-yeniden-pazarlama-web-sitenize-etiketleme

Yukarıda gördüğünüz gibi bir kısım geliyor. Web sitenize yönetili Adwords etiketini göster kısmına tıklayın. Oradan gerekli kodu alıp sitenizin <body> </body> etiketlerinin arasına ekleyin. Header.php dosyası bunun için uygun.

adwords-yeniden-pazarlama-etiketi-calismiyor-uyarisi

Bu kod doğru çalıştığında yeniden pazarlama etiketi kısmı yeşil olacaktır. Alt tarafta görünen tüm ziyaretçiler kısmı otomatik olarak gelen listelerden bir tanesi. Siz özel olarak buraya istediğiniz sayfaları aşağıdaki gibi ekleyebilirsiniz.

“Yeniden Pazarlama Listesi” butonuna tıkladıktan sonra açılır menüden “web sitesini ziyaret edenler” kısmına tıklıyorsunuz.

Adwords Hedef Kitle Ekleme Nasıl Yapılır

1- Listenize isim veriyorsunuz.

2- Sayfanızın url kısmını direk yapıştırıyorsunuz.

3 – Kaç gün bu veriler kalsın onu yazıyorsunuz. Max. 120 gün.

4 – Listeniz çok karışık ve farklı olacaksa bu liste hakkında kendinize not düşüyorsunuz ve kaydet diyip listenizi kapatıyorsunuz.

Bu kitlelerle birlikte kullanıcılara remarketing kolayca yapabiliyorsunuz. Burada önemli olan bu listeleri ayrıntılı hazırlamak ve her bir liste için farklı stratejiler oluşturup o listeleri tanımlamak bu işin uzmanlık gerektiren kısmı oluyor. İlerleyen zamanlarda belki bununla ilgili örnek bir liste paylaşırım.

Hatırlatma 1 – Google Adwords Eğitimi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Hatırlatma 2 – Adwords hesabınızı yönetmemi isterseniz adwords danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.