Seo Nedir?

Arama motoru optimizasyonu olarak bilinen seo  sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaya denir. 

Seo Neden Yapılmalıdır?

Seo daha az maliyetle ve sürekli para vermeniz gerek kalmadan belirli bir konum elde edilmek için yapılmalıdır. 6 aylık veya 1 senelik anlaşmalar sonucundan organik aramalarda 1, 2 veya 3. sıra gibi konum elde edebilirsiniz.

Seo Çalışması Ne Kadar Sürer?

Seo çalışması yapacak seo uzmanı ile ne kadar sürelik anlaşmanıza bağlıdır seo çalışmasının ne kadar süreceği. Genel olarak 6 aylık bir seo çalışması en uygun çalışma olacaktır. Belirli bir konuma geldikten sonra  aylık olarak inceleme veya optimize sürecine girer. Bu durum sitenizi belirlenen konumdan aşağıya düşmemesi için yapılır.

Seo Çalışmalarında Garanti Verilebilir Mi?

Seo çalışmalarında belirli bir konum garantisi verilmez. Seo uzmanı adı altında size şu sıraya getireceğim diye sıra garantisi veren arkadaşlardan uzak durmanız gerekir. Garanti verdikten sonra yapılan spam çalışmalar 1 ay içinde belki sizi ilk sıraya getirebilir olsa da sonraki aylarda veya güncellemelerde aramalardan kaybolmanıza sebep olabilir.

Seo Uzmanı/Danışmanı Mı Arıyorsunuz?

Seo uzmanıyla çalışmak ve danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız info@eyupceviz.com veya 0553-102-37-39 telefon numarasından bana ulaşabilirsiniz.

Referanslarım

Not: Referanslarımız kısmı daha önce hizmet verip, şuanda aktif olarak hizmet vermediğim markaları tanımlamaktadır.

Epsilon Lisans

Epsilon Yayınevi’nin lisansı ürünleri olan Game Of Thrones, Saftirik, Küçük Prens ürünlerinin e-ticaret sitesi Epsilon Lisans projesine yaptığım 5 aylık SEO çalışması sonrasında satışlarında %99 oranında kazanç elde etmeyi başardı. Daha büyük bir proje düşündükleri için projeyi ilgili diğer projeye yönlendirildi.

FEDBOX

Dijital pazarlama danışmanı olarak hizmet vermeye başladığım Fedbox, arama motorlarından gelen trafiği arttırmak, kullanıcıların kayıt olmasını ve satışının artmasını sağlamak istiyordu. Site içerisinde yapılması gerekenleri, rakiplerinin yapmış ve yapmamış olduğu çalışmaların analizi çıkartılarak SEO çalışması için strateji belirledim. Yapılan SEO çalışması sonrasında organik trafikte %410 büyüme gerçekleştirirken satış oranı %186 artış gerçekleştirdi.

Generali Sigorta

2015 Mayıs ayında çalışmaya başladığım Generali Sigorta, rakiplerimizi geçerek üst sıralara çıkmak ve lead olarak artış sağlamamız gerektiğini yaptığımız toplantılarda görüştük. Arama motoru kurallarına uyarak max hız seviyesinde çalışmalarımızın karşılığı göreceğimizden emindik ve çalışmalara başladım. Rakiplerimizin ilk olarak analiz ettim sonrasında site içerisinde neler yapılması gerektiği analizini çıkararak yol haritamızı hazırladım.Yapılan çalışmalar neticesinde Mayıs 2015 – Aralık 2015 tarihi arasında yapmış olduğum çalışmalar sonucunda Organik Trafikte %267 büyüme ve Lead bazda %553 artış gerçekleştirdik.

Sevil Parfümeri

Seo danışmanı olarak hizmet vermeye başladığım Sevil Parfümeri, arama motorlarından gelen trafiği arttırmak ve satışının artmasını sağlamak istiyordu. Site içerisinde yapılması gerekenleri, rakiplerinin yapmış ve yapmamış olduğu çalışmaların analizi çıkartılarak SEO çalışması için strateji belirledim. Yapılan SEO çalışması sonrasında organik trafikte %120,80 büyüme gerçekleştirirken satış oranı %132,70 artış gerçekleştirdi.

Mynet Oyun

Seo danışmanı olarak hizmet vermeye başladığım Mynet Oyun, önemli olan Çok Kişilikli Oyunlar kategorisinde Okey, Okey 101, İhaleli batak, Pişti, Amerikan bilardo popüler oyunlarda yapılan çalışma sonrası 1.sıraya getirilmiştir.

SEO uzmanı/danışmanı arıyorsanız benimle 0553-102-37-39 telefon numarasından veya info@eyupceviz.com mail adresimden irtibata geçebilirsiniz.

Bilmeniz Gereken SEO İstatistikleri

 • İlk sayfada bulunan ilk beş organik sonuç tüm tıklamaların% 67,60’ını oluşturur.
 • Google’ın arama algoritması, web sitelerini sıralamak için 200’den fazla faktör kullanır.
 • Google makalesinin en üst konumunun ortalama içerik uzunluğu 2.416 kelime içeriyor.
 • Sesli arama sonucu sayfasının ortalama kelime sayısı 2.312 kelimedir. 
 • Tüm sayfaların% 91’i, çoğunlukla geri bağlantılarının olmaması nedeniyle Google’dan hiçbir zaman organik trafik almamaktadır. 
 • Sayfaların% 55,24’ünde tek bir geri bağlantı yoktur. 
 • 2019’da dünya çapındaki tüm çevrimiçi trafiğin% 52’si mobilden,% 45’i masaüstünden geliyor.
 • “Nereden satın alınır” + “yakınımdaki” mobil sorgular son iki yılda% 200’ün üzerinde büyüdü.
 • Resimler, Google’daki arama sorgularının% 22,6’sı için döndürülür.
 • Tüm sesli arama cevaplarının% 40,7’si öne çıkan bir snippet’ten geldi.
 •  “En iyi” + “şu anda” mobil sorguları son iki yılda% 125’in üzerinde büyüdü.

1 Yorum Var “Seo Danışmanı/Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir