İçeriğe geç

Kategori: İş Hayatı

İş hayatında karşıma çıkan ve benim için doğru/yanlış farketmeksizin paylaştığım kategori. İş hayatında olanların veya girecekler için faydalı olacağını düşünüyorum varsa sizinden iş hayatıyla ilgili söyleyebilecek şeyleriniz konulara yorum yazarak veya bir yazınız varsa bana mail atarak ulaştırabilirsiniz.

Kazanmasakta Marka’nın İsmi Yeter Düşüncesi

Bana bu düşünce hep salakça gelmiştir. Aslında olay şundan ibaret. Bir marka ile görüşmeye gidiyorsun ve marka ile görüştüğünde fiyatı düşürmeni istiyorlar. Fiyatı düşürüyorsun diyelim fakat kâr etmediğin için aslında zarar ediyorsun. Zarar olarak “zaman” ve “emek” kısmını düşünmeyen çok insan olduğunu biliyorum.

İletişimde olduğum konuşmalar genellikle şu şekilde oluyor. Para kazanmasakta o marka ismi bize çok müşteri getirir. İyi de biz şu an gelecek müşteriye iş yapıyoruz  gelme ihtimali olan bir müşteriye değil. Üstüne üstlük var olan iş yüküne iş yükü geliyor bununla birlikte iş stresi de üstlerine biniyor. İşi alanın, işi yapanın zamanı bu kadar değersiz mi oluyor?

1 Yorum

Müşteriler Neden Sizden Gider

Müşteriler neden başkasına gider diye ilk olarak başlığı yapmıştım. Ekleceğim maddelerden bazıları uymayacağı için bu şekilde değiştirmek istedim.  Eskiden çalıştığım ajansların müşterileri ve benimle dışarıdan çalışan insanlardan edindiğim tecrübeleri burada paylaşmak istedim.

1 – İşi doğru yapamıyorsunuzdur.

2 – Hedeflerin tutmaması.

Yukarıdaki iki madde sizin işi bilip bilmeme ve işi gönüllü yapıp yapmamayla alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum. Bu konuda öneri olabileceğim tek şey vicdan olarak elinizden geleni en iyi şekilde yapmış olduğunuzu bilmek ve hedeflerin tutmaması için belki başka birinden danışmanlık adı altında yorum alarak fayda size katkı sağlaması ihtimalinde müşteriniz sizi terk etmesini engellemiş olursunuz.

Yorum Bırak