Tiktok’ta App Kampanyası Nasıl Açılır?

Tiktok’ta App uygulama indirme kampanyası nasıl açılır sorusunun cevabını bulacaksanız.

Kampanya kurmadan önce ilk olarak app uygulamamız tiktok account’a ekleyelim.

Varlık -> Etkinlikler kısmına tıkladıktan sonra karşınıza aşağıda gördüğünüz ekran gelecektir. App events kısmından “Manage” kısmına tıklıyorsunuz.

Create New App butonuna tıklıyorsunuz.

IOS veya Android uygulamanız hanginiz varsa onun seçimini yapıp url’nizi ekliyorsunuz.

Tracking settings kısmında uygulama ölçümle yapacağınız kısmı seçebilir veya kullanmıyorsanız kullanmıyorum seçeneceğini seçebilirsiniz.

3. kısımda app event settings ayarlarınızı girdikten sonra app uygulamanızı Tiktok account’a eklemiş olacaksınız.

Tiktok kampanya, reklam grubu ve reklam ad setlerini aşağıda bulacaksınız.

Tiktok ads manager kısmına giriş yaptıktan sonra üst kısmında Campaing kısmına geliyoruz burada alt kısmında bulunan Campaing kısmının “Create” kısmına tıklıyoruz.

Karşınıza aşağıda gördüğünüz ekran gelecektir. Satın alma türü kısmı açık arttırmak olarak gelmektedir buraya bir müdahale etmeniz gerek yoktur. Reklam amacı kısmında “uygulama yükleme” kısmına tıklıyorsunuz.

Yukarıda obj. seçtikten sonra burası kampanya ismimizin ve bütçemizin girildiği yer olarak gelmektedir. Kampanya adınızı giriyorsunuz. Budget opt. kısmı kapalı olarak gelmektedir burayı aktif edip etmemek sizin kararınız fakat bence aktif etmenizde fayda var. Budget opt. seçeneğini aktif ettikten sonra burada size farklı bir seçenek sunmuyor en düşük maliyet olarak bid stratejisini otomatik gelmekte.

Bütçe kısmı ise ne kadarlık bir günlük harcayacaksanız onu girmeniz gerekiyor. Devam ediyoruz.

Sırasıyla karşınıza aşağıdaki gibi ekranlar gelecektir. Aşağıdaki gibi işlemleri gerçekleştirdiğinizde reklam grubumuzu da oluşturmuş olacaksınız.

Reklam grubunuzun ismini giriyorsunuz. Promasyon Türü kısmında ise uygulama seçin üstüne geldiğinizde karşınıza uygulamanızı çıkacaktır buradan seçimini gerçekleştirin.

Reklamlarınızın görünmesini istediğiniz yerler veya otomatik olarak görünebilir her yerde görünsün şekilde bir seçim yapabilirsiniz. Burada tiktokta sadece görünsün istiyorsanız orada tikli olacak sadece tiktok seçili olması gerekiyor. Gelişmiş ayarlar kısmından kullanıcı yorumları ve video indirme kapama gibi kısımlar bulunuyor bunlar sizin tercihine göre değiştirebilirsiniz.

Video ve reklam metinleri farklı türlerinde yapabilirseniz eğer bence bunu kullanmak avantajlı olacaktır varsa böyle fazla materyalleriniz elinizde bunu aktif edebilirsiniz.

Hedef kitle kısmında isterseniz detaylı bir hedefleme yapabilirsiniz yada belirli kısımları girip detaylandırma yapmadan otomatik olarak gösterim yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu kısmı detaylandırmayacağım bilgi ve hedef kitle seviyenize göre bunu filtrelendirmeniz uygulama yükleme maliyetleriniz o kadar düşük olabileceğini söylemem yeterli olacaktır.

Reklam grubunuzun harcayacağı günlük bütçe, başlama zamanı ve hangi aralıkta yayınlanacağına dair bilgileri aşağıda giriyorsunuz.

Burada teklif stratejisi kısmında değişiklik yapabiliyorsunuz sadece en düşük maliyet veya teklif sınır kısmından size uygun olan teklifi girebiliyorsunuz. Sonraki butonuna tıklıyoruz.

Reklam asset ismini giriyorsunuz ve aşağıda ki kısımda reklam ismi ve logonuzun ne olacağını seçiyorsunuz. Yeni özel kimlik oluştur kısmına tıklıyorsunuz orada markanızın ismi ve logonuzu girmeniz yeterli olacaktır.

Reklam kreatifi kısmında burada videolarınızı ekleyebiliyorsunuz. Karşıdan yükleme kısmı var kitaplıktan ekleme var ve sizin oluşturacağınız create kımsında orada kendinize özel bir video oluşturabilirsiniz.

Metin ekleyin kısmının altında en altında ekle kısmı var oradan ekleme işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Adjust kullanıyorsanız orada url’nizi eklemeniz sonrasında kaydet diyerek tüm işlemlerimizi tamamlamış oluyorsunuz.

Tiktok App kampanyanızı kurmuş oldunuz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar ilerleyen süreçte güncelleme gerçekleştiririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir