SA360’ta Teklif Verme Stratejisini Otomatikleştirme Nasıl Yapılır?

SA360 üzerinden kampanyalarınızda lokasyon, remarketing ve device(cihaz) teklif ayarlamasını optimizasyonunu otomatik olarak yapmasını nasıl ayarlayacağınızı bulacaksınız.

İki farklı şekilde otamatik teklif sratejisini yapabilirsiniz.

1 – Kampanya

2 – Budget group

Oku: Facebook Katalog Satış Kampanyası Nasıl Açılır?

Kampanya düzeyinde bu ayarları nasıl yapabilirsiniz.

All accounts kısmından Campaings kısmını seçin. Aktifleştirmek istediğiniz kampanyanın yanında bulunan kutuya tik attıktan sonra edit kısmından en alt kısmında “edit details” kısmına tıklıyorsunuz.

Karşınıza açılan pencerenin alt kısmına doğru ekranı kaydırın Bid Strategy altında conversion goal kısmına tıklayın.

Buraya tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir eğer burada conversion’unuz bulunuyorsa onu seçmeniz gerekiyor fakat burada conversion bulamadıysanız eğer altta nasıl ads kısmındaki conversionunuz buraya aktaracağınızı anlatıyorum fakat eğer bulduysanız şimdi anlatacağım kısımları geçebilirsiniz.

Burada istediğiniz conversion bulunmuyorsa create new conversion goal kısmına tıklıyorsunuz. Aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Burada create a column kısmına tıklayın. Column ismini girdikten sonra metric kısmından conversions seçiyorsunuz. Alt kısmında source kısmı bizim conversion ismimi seçtiğimiz yer olacak oraya tıklıyoruz.

Burada ben google ads kısmında bulunan dönüşümleri alacağım için Google ads conversion tracking kısmını seçiyoruz.

Source kısmını seçtikten sonra conversions type yani hangi conversions seçmemizi istiyor burada benim gibi aratarak yapabilir veya direk gördüyseniz >> kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Bunu seçtikten sonra save demeniz yeterli olacaktır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra tekrar select conversion goal kısmına geri dönüyoruz ve dönüşüm ismimizin üzerine tıklıyoruz. Bid adjustments kısmı açılıyor burada hangisini aktif etmek istiyorsanız onların yanına tik attıktan sonra save demeniz yeterli olacaktır.

Burada dikkat etmeniz noktalardan biri de Location kısmı eğer Türkiye olarak yaptıysanız şehirlerin tümü ekli değilse lokasyon bazlı olarka tüm şehir isimlerini buraya eklemeniz lokasyon bazlı optimizasyonun daha iyi çalışmasını sağlar.

Budget group düzeyinde bu ayarları nasıl yapabilirsiniz.

Budget group seçtikten sonra budget plans kısmına geliyorsunuz. İlgili tarih üzerinde tik atıp “edit details” kısmına tıklıyorsunuz.

Budget automatin settings kısmına geliyorsunuz ve alt kısmındaki device, remarketing, location kısmında aktif etmek istediklerinizi seçiyorsunzu ve continue seçerek süreci tamamlamanız yeterli olacaktır.

İşlem bu kadar basit.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise eğer budget plan üzerinden bunu yaparsanız ve budget planınızı kaldırırsanız bu bid adj. ayarlarınızın hepsi kalkar. Bu ayarları kampanya düzeyinde yaparsanız sonrasında budget group kurarsanız kurduğunuz budget grouplarda bunları seçmeniz gerekiyor yoksa diğer türlü bu ayarlar çalışmıyor maalesef.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ilerleyen süreçte yeni güncellemeler gelirse bende yazıyı güncellerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir