Ads(Adwords) Hedef Kitle Nasıl Oluşturulur?

Adwords yeniden pazarlama için  kullanılan adwords hedef kitle nasıl oluşturulur sorusunun cevabını yazımda bulabileceksiniz.

Yeni ads(adwords) panelini gelmesiyle birlikte hedef kitle kısmının yerini değişmesine neden oldu. Eski panel kullanıyorsanız “eski adwords panelinde bu şekilde olmaktadır” altında kısmı deneyebilirsiniz.

Sarı renkle yuvarlak içerisine aldığımız  üst üste noktalara tıkladıktan sonra paylaşılan kitaplık alt kısmında bulunan “kitle yöneticisi” tıklıyorsunuz.

“Ads(Adwords) Hedef Kitle Nasıl Oluşturulur?” okumaya devam et

Görüntülü Reklam Ağı Anahtar Kelime Hedefleme Nasıl Açılır?

Daha önce görüntülü reklam ağında yerleşim hedefleme reklamları nasıl açılır konusunu anlatmıştım. Bu yazıda ise anahtar kelime hedefleme nasıl yapılır onu anlatacağım.

Yerleşim hedeflemeden farklı olarak hedefleme seçerken yerleşim yerine anahtar kelime seçmeniz ve anahtar kelime eklemeniz oluyor.

Madde madde Adwords görüntülü reklam ağında anahtar kelime hedefleme reklamları nasıl açılır.

“Görüntülü Reklam Ağı Anahtar Kelime Hedefleme Nasıl Açılır?” okumaya devam et

Adwords’te “Reklam” Etiketi Artık Yeşil!

Search reklamlarında çoğunlukla karşımıza çıkan “sarı renkli reklam” etiketleri artık yeşil olarak bizlere sunulmaya başlandı. İlk olarak Search Engine Land sitesinin duyurduğu bu yenilik için hemen bizim çokça kullanılan kelimeleri arattığımda gözükmüyordu yani daha Türkiye aktif edilmemişti.

Bugün yaptığım aramalarda kelimelere baktığımda sarı renkli etiket alanı bizde de yeşil olarak görünmeye başlandı. (Belki bazı kişilere daha erken görünmüş olabilir.)

“Adwords’te “Reklam” Etiketi Artık Yeşil!” okumaya devam et

Eski Ads(Adwords) Hesaplarına Torpil Geçiliyor mu?

1-2 ay önce yaşadığım bir google adwords olayını sizinle paylaşmak istedim. Adwords hesabını yeni(1-2 günlük) olan Medikal üzerine hizmet veren e-ticaret sitesinin google alışveriş reklamlarını aktif ettim. Ürünlerimiz muayene masası, hasta karyolası, hasta yatağı, faraş sedye filan. Herhangi bir bıçak, ilaç satılmıyor.

Birkaç gün bekledikten sonra shopping reklamların askıya alındığını bunun sebebininde “SAĞLIK VE İLAÇLAR – KISITLANMIŞ ÜRÜNLER” olduğunu belirttiler. Gözden kaçan yanlış bir ürün mü olduğuna baktım fakat yoktu.

“Eski Ads(Adwords) Hesaplarına Torpil Geçiliyor mu?” okumaya devam et

Ads(Adwords) Hesaplarında İnceleme Dönemi!

5 dakikalık okunma süresi bulunmaktadır.

Adwords hesaplarını 2 haftadır sıkı bir denetim altına alan Google, ajansları, bireysel danışmanları ve reklam verenleri büyük sıkıntıya sokmaya devam ediyor. Sizlere bu konu hakkında benim başımdan geçen olayı, değerlendirmelerimi, yapılabilecekleri ve kısa bilgiler paylaşacağım.

“Ads(Adwords) Hesaplarında İnceleme Dönemi!” okumaya devam et

E-ticaret Siteleri İçin Ads(Adwords) Kampanya Önerileri

4 dakikalık okunma süresi bulunmaktadır.

Yakın bir zamanda adını vermiyim bir dikey e-ticaret sitesinin ads(adwords) reklamlarını hazırlamaya, hazırladıklarınıda optimize etmeye başladım. Bu konuda neler yaptığımı anlatacağım. Bir sonraki konuda ise reklamları açtıktan sonra nasıl optimize etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

Sormak istediğiniz bir soru olursa yazı altında bulunan forumu doldurarak sorunuzu bana iletebilirsiniz. Adwords danışmanlık hizmeti almak isterseniz buraya tıklayarak iletişim sayfasından telefon ve mail adresime ulaşabilirsiniz.

“E-ticaret Siteleri İçin Ads(Adwords) Kampanya Önerileri” okumaya devam et

Google Shopping – Ürün Listeleme Reklamları

6 dakikalık okunma süresi bulunmaktadır.

Google Ads(Adwords’ün) reklam çeşitlerinden biri olan Ürün Listeleme google shopping reklamlarının ne olduğunu, neden kullanmanız gerektiğiniz, ürün listeme reklamlarımız için yardımcı olacak merchant center’in ne olduğunu, nasıl kullanmamız gerektiğini ve ürün listeleme google shopping reklamlarında ne gibi optimizasyon yapabiliriz bunlardan bahsedeceğim.

“Google Shopping – Ürün Listeleme Reklamları” okumaya devam et