Google Ads App Kampanyası Nasıl Açılır?

Google Ads app kampanyasında yayınlar neredelerde görünür, kampanya nasıl açılır bunlara dair detayları bulacaksınız.

Not: Search Ads 360’ta Kampanya Nasıl Oluşturulur?

Anlatacağım bu yazıda Install yada Sign up/Login olarak In-app actions kurabilirsiniz. İsminden anlayabileceğiniz gibi Install olan telefona indirme odaklı çalışırken, In-app actions kayıt/login olma odaklı çalışmaktadır.

Hangisini seçerseniz seçin yine Install yada In-app actions kısımlarında da verilerinizi görüyor yani o tarafta da kullanıcılar aksiyon aldığını göreceksiniz.

New campaing(Yeni kampanya) kısmına tıkladıktan sonra App seçeneğine tıklıyorsunuz.

Aşağıda kısımlar otomatik olarak gelecektir.

Burada hangi uygulamanızın reklamnını yapmak istiyorsanız onu seçiyorsunuz. Orada uygulamanızı arayacak search kısmı bulunuyor onu seçiyorsunuz.

Kampanya isminizi, lokasyon, dil ve bütçe seçeneklerinizi giriyorsunuz.

Install kısmı burada seçiyorsunuz. Takip ettiğiniz firabase,adjust tracking kısmını buradan seçebilirsiniz. Target kısmında tüm kullancılar veya potansiyeli yüksek kullanıcılar seçeneği bulunuyor kendinize göre bunu seçebilirsiniz. En son kısmında ise TCPA girmek isterseniz seçilmiş kutunun altında TRY yazan kısma fiyat yazabilir eğer buraya TCPA girmek istemiyorsanızda o kutunun yanında bulunan tik kaldırabilirsiniz.

In-app actions kısmı burada seçiyorsunuz. Takip ettiğiniz firabase,adjust tracking kısmını buradan seçebilirsiniz. Action Importat kısmında ise Sign up, Login seçeneklerinizi burada seçiyorsunuz. Target kısmında tüm kullancılar veya potansiyeli yüksek kullanıcılar seçeneği bulunuyor kendinize göre bunu seçebilirsiniz. En son kısmında ise TCPA girmek isterseniz seçilmiş kutunun altında TRY yazan kısma fiyat yazabilir eğer buraya TCPA girmek istemiyorsanızda o kutunun yanında bulunan tik kaldırabilirsiniz.

5 adet headline, 5 adet description, görsel ve videolarınızı bu kısmı ekliyorsunuz sonrasında kampanyanızı aktif ediyorsunuz.

App kampanyasında yayınlarımız, Display, Discovery, Search Youtube ve Google Play kampanyalarının görünür olduğu tüm yerlerde reklamlarımız görünecektir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ilerleyen süreçte güncelleme gerçekleştiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir