Tiktok’ta Reach Kampanyası Nasıl Açılır?

Tiktok’ta reach kampanyası nasıl açılır sorusunun cevabını bulacaksanız. Daha önce okumadıysanız tiktok’ta app kampanyası nasıl açılır yazımıda inceleyebilirsiniz.

Kampanya kısmına gelip create butonuna tıklıyoruz.

Awareness kısmının altında bulunan “Reach” kısmına tıklıyoruz.

Kampanya ismi ve bütçe girme işlemini buradan gerçekleştiriyoruz. İkinci seçeneği seçerek süreci devam ettirebilirsiniz.

Günlük bütçe girişini gerçekleştirebiliyoruz. Burada bir uyarısı bulunuyor kampanyanıza iki tane ad group ekleyin şeklinde. Set campaign budget kısmını seçtiğinizde ise yine size bütçe girmenizi istiyor.

Burada kampanya düzeyinde değilde ben bütçemi ad group düzeyinde eklemek isterim dersenizde burada herhangi birini seçmeden devam edebilirsini ve ad group düzeyinde bütçe ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ad group oluşturma kısmına geliyoruz yukarıda işlemlerimizi yaptıktan sonra ilk olarak ad group ismimizi girmemizi istiyor.

Placements kısmının altında bulunan advanced settings kısmına tıkladığınız orada video’yu yoruma kapatma, indirme ve paylaşma izin verip vermeyeceğinizi seçebiliyorsunuz.

Audience kısmına geldik. İlk kısımda sizin daha önce oluşturduğunuz eklemek/çıkarmak istediğiniz dataları direk buraya ekleyebiliyorsunuz. Lokasyon kısmını seçiyorsunuz.

Cinsiyet, yaş, dil seçeneklerini seçiyoruz. Household income kısmı güzel bizde çalışmıyor.

Interests kısmı hepimizin bildiği kısım aslında diğerleride öyle fakat video, creator, hashtag ile ilgilelenler şeklinde ayırmaları bence hedefleyeceğimiz kitle için ayrı bir önemli olduğunu söyleyebilirim.

Hemen bunların aşağısında da device bazlı kırılım bulunuyor. Bu kapalı menü olarak geliyor ve bir tık altta kalıyor fakat buranında hedeflemesi baya geniş muhakkak bakın.

İçerik olarak gösterilmesini istediğiniz yerler muhakkak bulunacaktır. Aşağıdaki kısımda onu seçebiliyorsunuz edit’e tıkladığınızda neler olduğunu zaten yazıyor. Aşağıda ekran görüntüsünü paylaştım.

Kampanyanın ne zaman yayınlanacağını ve tüm gün mü yoksa belli saat aralıklarda mı yayınlanacağını buradan seçebiliyorsunuz.

Reklamların ne sıklıkla gösterileceğini ve bu gösterim karşılığında ne kadar vermek istediğinizi buraya girebiliyorsunuz. Kendi oluşturdukları bir kısmın yanında custom olarakta kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bid control kısmı isteğe bağlı isterseniz eklersiniz isterseniz eklemezsiniz.

Sıra geldi assetlerimizi yüklediğimiz yere.

Ad name ismi yazıyoruz sonrasında reklamımızı yayınlayacağımız hesabın eklenmesini gerçekleştiriyoruz.

Tiktok post kısmından videomuzu ekliyoruz. Text kısmından 100 karakter’e kadar içerik ekleyebiliyorsunuz.

Event kısmı bulunuyor varsa böyle bir event bunu ekleyebilirsiniz yoksa direk bu kısma dokunmadan kampanya kurulumunu tamamlamış olursunuz.

Destination page kısmından kullanıcıların tıkladığında gitmesini istediğiniz landing page sayfasının url’ni ekleyebilirsiniz.

Tiktok Reach kampanyanızı kurmuş oldunuz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar ilerleyen süreçte güncelleme gerçekleştiririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir