Https’e(SSL) Geçiş Yaptım

 

Seo çalışmasını yönettiğim firmaların https(ssl) geçiş yapmasını 2-3 sene öncesinde söylemiştim ve geçişleri yaptırmıştım fakat kendi sitemin geçişini yapmamış olmamam benim hatam 🙂

Günah çıkarma işlemimi sonra bırakacağım şimdilik https’e geçiş sürecini anlatacağım. İlk olarak sitem başka bir arkadaşın hosting firmasındaydı onu kendi firmama taşıttırdım. Bu konuda serkan bana yardımcı oldu.  Sonrasında yaptığım işlemleri sırasıyla anlatayım.

1 – Hosting firmamdan ssl tanımlattım.

2 – Ayarlar kısmından http:// kısımlarını https:// kısımlarına çevirdim.

“Https’e(SSL) Geçiş Yaptım” okumaya devam et

Seo Rapor Tablosu

Hizmet verdiğiniz ve seo anlamında güzel işler başardığımız bir firma için aylık olarak hazırladığımız rapor bulunuyor bu rapor 4-5 sayfalık olsa da bizim için en önemli sayfa 1.sayfa oluyor bu sayfada bütün veriler bulunuyor.

Hizmet Almak için: Seo Uzmanı

Bende sizlere bu seo rapor tablosunda hangi metrikleri ele aldığımızı paylaşmak istedim. Böylelikle hem firma sahipleri hem de bu işin yapan uzmanlar müşterilerine neler sunabileceklerini görebilirler.

“Seo Rapor Tablosu” okumaya devam et

Yeni İçerik Sitesi İçin Seo Stratejisi

İçerik site açarak internet üzerinden para kazanma peşinde olan birçok kişi olduğunu biliyor ve forumlarda çokça okuyorum. Genelde birçoğu hüzünle bitiyor olsada işini bilen kişiler elbette aradan sıyrılıp paralarınız kazanıyor.,

Yeni projemiz var ve seo danışmanı ile  çalışmak istiyoruz diyorsanız benimle iletişime geçebiliriz.

Yeni içerik sitesi açacak kişilerin seo stratejisi nası olması gerektiğine dair bilgiler paylaşmak istedim.

“Yeni İçerik Sitesi İçin Seo Stratejisi” okumaya devam et

Google Dostu Backlink Paket Çalışmasına Dair Rapor

3 dakikalık okunma süresi bulunmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım 3 sitesi için bir forumdan backlink paketi alacağını söyledi. Her ne kadar paket olayını kızdığımı bilse de bu işin içinde olan bilen biri olarak bana danıştı bende almaması gerektiği söyledim. Israr edince de siteni analiz ettik/edelim sonrasında şu paket önerisi sunandan al dedim.

“Google Dostu Backlink Paket Çalışmasına Dair Rapor” okumaya devam et

Google’dan Haber Sitelerine Filtre Tarifesi

 2 dakikalık okuma süresi bulunmaktadır.

[Güncelleme]

Google filtre cezası uyguladığı haber sitelerinin cezalarını aynı akşam kaldırmış bulunmaktadır.

Google, haber sitelerinin spam yapmasından uzun zamandır şikayetçi olan blog yazarlarının(kullanıcılar) sesini duymuş olacak ki bugün büyük yayın organlarına manuel filtre cezası verdi.

Aklınızda takılan sorulara cevap vermeye çalışalım.

“Google’dan Haber Sitelerine Filtre Tarifesi” okumaya devam et

Seo Çalışmalarında Takip Etmeniz Gereken Analytics Metrikleri

İnternette online olarak hizmet vermenin arttığı günümüzde kullanıcılar birbiriyle yarışa girdiğini söylesem yanlış olmaz sanırım. Organik aramalardan gelen kullanıcılara ürün satmanın veya xx anahtar kelimesinde birinci sıraya gelip bütün trafiği elde etmenin önemi büyük.  Tabi bir de Pelin Özkan’ın attığı tweet göre Türkiye’de 1.2 milyon blog yazarını olduğunu düşünürsek rekabet gerçekten çok fena. (ütopik düşünmek gerek.)

“Seo Çalışmalarında Takip Etmeniz Gereken Analytics Metrikleri” okumaya devam et

Uslu Biri Olup, Herşeyi Twitter’a Yazmamalıyız

2 dakikalık okunma süresi bulunmaktadır.

Bu başlık sanırım sosyal medya kategorisine daha uygun olurdu ama ben seo için kullanmış oldum. Bildiğiniz gibi Matt Cutts Tanıtım yazısı sistemlerini tespit etmeye başladıklarını söylemişti. Sonrasında ilk hamlesini MyBlogGuest ağı olduğu söylenmese de Ann Smarty’nin açıklamaları bu durumu özetlemişti.

Genelde belli bir siteden tanıtım yazısı aldıysam onu kendi sosyal ağlarımızda da paylaşırım. Bizim hakkımızda xx sitesi yazmış tarzında bir yazı yazarak hakkımızda tanıtım yazısı yazan sitenin link’ini veririm. Doğal olanı bu değil midir zaten? Hatta belki o konuya teşekkür anlamında yorumda yazabilirsin.

“Uslu Biri Olup, Herşeyi Twitter’a Yazmamalıyız” okumaya devam et

Siteniz İçin Hangi Sosyal Ağlara Yatırım Yapmalısınız

3,5 dakikalık okunma süresi bulunmaktadır.

Dikkat: Bu bir sosyal medya yazısı değildir. Seo ve analytics üzerine bir yazıdır.

Sosyal Medya var olduktan ve insanlar artık burada yaşayamaya başladıktan sonra markalar, bloglar buna ayak uydurmaya başladı. Bir çok insana ulaşmak için reklamlar veriliyor, kampanyalar yapılıyor, her mecra için farklı postlar hazırlanıyor, gruplara katılıyor vs. Peki sitelerinize hangisi daha çok dönüş,fayda sağlıyor analizini yaptınız mı?

“Siteniz İçin Hangi Sosyal Ağlara Yatırım Yapmalısınız” okumaya devam et