Seo Rapor Tablosu

Hizmet verdiğiniz ve seo anlamında güzel işler başardığımız bir firma için aylık olarak hazırladığımız rapor bulunuyor bu rapor 4-5 sayfalık olsa da bizim için en önemli sayfa 1.sayfa oluyor bu sayfada bütün veriler bulunuyor.

Hizmet Almak için: Seo Uzmanı

Bende sizlere bu seo rapor tablosunda hangi metrikleri ele aldığımızı paylaşmak istedim. Böylelikle hem firma sahipleri hem de bu işin yapan uzmanlar müşterilerine neler sunabileceklerini görebilirler.

Seo rapor tablosunda olması gereken veriler aşağıda görebileceksiniz. Bu verilere nereden baktığımızı karşılarına yazdım.
seo rapor tablosu

Organik Traffic: Google Analytics

Brand: Webmaster Tools

Non-Brand: Webmaster Tools

Rankings Top:  Burası rakip firmanın en çok trafik alan 27 anahtar kelimesiyle bizim anahtar kelimemizin karşılaştırması oluyor. Top 1, Top 3 ve Top 10’da kaç anahtar kelimemiz var rakipi geçilen.

Backlinks: Webmaster Tools

Lead CR:  Google Analytics  -> Hedef Tamamlama Oranı

Leads From Organik Traffic: Google Analytics  -> Hedef Tamamlama Sayısı

Cost: Müşterinin Aylık Verdiği Ücret

CPL: Aylık Verdiğin Ücret / Leads Sayısı  -> Burada lead için kaç para verdiğini öğreniyorsun. Biz baya düşürmüştük. Hatta baya baya 🙂

Her müşteriye göre farklılık gösterebilir bazı eklemeler yapabilirsiniz anlaşmaya göre fakat genel anlamda bunlar olmassa olmaz.  Büyük firmaların CEO’ları sadece bu tabloyu görmek istiyorlar benden söylemesi. 🙂

Bu arada CEO’lara göstereceğiniz kısımlar bunlar olsa da seo çalışmaları yaptığınız için takip etmeniz gereken metrikleri “Seo Çalışmalarında Takip Etmeniz Gereken Analytics Metrikleri” yazımda okuyabilirsiniz.

3 thoughts on “Seo Rapor Tablosu

    1. Merhaba Oğuz,

      Düşünmemiştim fakat isteğin üzerine yapabilirim. Notlarımın arasına ekledim. Yapınca hem yazıya ekler hem de sana özel olarak iletirim. Yorum için teşekkür ederim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir