Adwords Açıklama Metni(Ek Bilgi) Uzantıları

Adwords, reklam uzantılar kısmına yeni bir özellik daha getirdi. Açıklama metni uzantıları adını verdikleri bu yeni özellik sayesinde “indirim”, “hızlı kargo”  gibi önemli detayları açıklama satırına yazmak yerine ek bir yer avantajı sağlıyor.

Bilmeyenler için reklam uzantılarının bize faydalarının ne olduğu ilk olarak bahsetmek isterim;

Reklam uzantıları, reklamla birlikte ek bilgileri gösterebilme imkanını sağlıyor. Reklamınız Başlık ve 25 satırlık iki açıklama görünür. Reklam uzantılarıyla birlikte telefon numarası, iş yeri adresi, site bağlantıları gibi ek bilgiler reklamlarımızda görünüyor.

Reklam uzantılarına yeni eklenen “açıklama metni uzantılarının” faydalarını söyleyecek olursak;

Adwords sıralamasında daha fazla yer kapma şansı bulma, – > Daha fazla görünür olup, tıklama alma imkanı.

Açıklama satırına önemli bilgiler yazma imkanı bulurken “açıklama metni uzantıları” kısmına fırsatları yazma imkanı bulabiliyorsunuz.

Açıklama metni uzantıları kısmını kullanan sayısı fazla olmasa da yakın zamanda herkes daha aktif kullanmaya başlayacaktır.

Açıklama Metni Uzantılarını(Ek Bilgi Uzantılarını) Nasıl Kullanabilirim?

İlk olarak kullanmak istediğiniz reklam grubuna geliyorsunuz. Sol tarafta bulunan Reklamlar ve Uzantılar kısmına geldikten sonra uzantılar seçeneğini seçip + butonuna tıklıyorsunuz. Karşınıza seçenekli panel gelecektir oradan açıklama metni uzantısı kısmına tıklıyorsunuz. Sarı yuvarlak içine alınmıştır.

adwords açıklama metni uzantısı ekleme

Karşınıza aşağıdaki gibi bir kısım gelecektir. Orada açıklama kısmı zaten ben not olarak düştüm. 25 karakterlik bir alan burası.

adwords açıklama metni uzantısı ekleme

Gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra adwords reklamlarınıza yansımasını bekleyeceksiniz.  Açıklama metni uzantıları aktif olduktan sonra nasıl görüneceğini aşağıdaki ekran görüntüsünde(sarı alan) görebilirsiniz.


Açıklama Metni Uzantı Raporlarını Nasıl Görebilirim?

Adwords açıklama metni uzantısını uyguladıktan sonra tıklamalar da ne kadar etkili olduğunun raporunu görmek için yine aynı işlemi yaparak ulaşabilirsiniz aslında. Reklam grubu düzeyine inip, reklam uzantıları sekmesine gelin. Görüntüle kısmından “açıklama metni uzantıları” seçtikten sonra raporunuzu görebiliyorsunuz.

 

 

– Eski Merchant Center Panelinde Bu Şekilde Olmaktadır –

Reklam grubunuza geldikten sonra reklam uzantıları sekmesine tıklayın. Görüntüle -> Açık metni uzantıları butonuna tıklayın. Karşınıza 25 karakterlik boş bir alan gelecektir. Orada ürününüzün avantajlarından bahsedebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.

Bilgiyle ve sevgiyle kalın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir